vystavovatel

Lékárny IPC

3. největší síť lékáren v ČR Vás zve k návštěvě v rámci veletrhu BAF. Jsme česká stabilní společnost s tradicí již téměř 30 let, vlastněná a řízená výhradně lékárníky. U nás je pacient stále na prvním místě! Nenajdete u nás negativa největších řetězců. Rádi Vám v našich 47 lékárnách nabídneme nadstandardní podmínky a celou řadu benefitů. Lékárny, kde jsou usměvaví lékárníci, kteří respektují přání a potřeby svých pacientů. Lékárny, které provozují čeští lékárníci.

Lékárny ipc jsou tradiční české lékárny.

Lékárny, kde je pacient vždy na prvním místě.

Lékárny, kde je skloubena odbornost se vstřícností. 

Naše mise

Farmacie je krásná věda, jejímž cílem je objevování a správné zacházení s léčivy, díky kterým pacienti žijí spokojenější a plnohodnotný život. Farmacie je jeden z mála oborů, ve kterém můžete být úspěšní pouze tehdy, pokud zvyšujete kvalitu a délku života vašim pacientům. Není to perfektní motivace a následně dokonalá odměna? Pro nás je farmacie a lékárenství životním posláním a každodenní realitou téměř 30 let.


Není lékárna jako lékárna

V LÉKÁRNÁCH ipc se snažíme odlišit kvalitou poskytované péče. Síť LÉKÁREN ipc je provozována bez negativ velkých řetězců. Do značné míry je u nás zachována nezávislost jednotlivých lékáren, což umožňuje poskytovat individuální lékárenskou péči dle potřeb a přání každého našeho pacienta. Dbáme na prevenci a efektivní terapii, kdy léky předepsané lékařem nezaměňujeme a jejich účinnost se snažíme zlepšit dalšími doporučeními, které se týkají správného dávkování, doplňkovou léčbou, navazujících režimových opatření či upozornění na možné kontraindikace.


Buďte své lékárně blíž

Díky věrnostní kartě Pharmacard mohou čerpat naši klienti řadu výhod a benefitů.  Každý váš nákup se u nás počítá, díky Pharmacard získáváte okamžitou slevu 2 %, sbíráte body, které můžete následně vyměnit za lákavé dárky pro nejmenší členy vaší rodiny, ale i pro vás. 

S kartou Pharmacard získáváte slevu na doplatky za vaše léky na předpis, a to dokonce až 100 % - tedy celá řada léků je v LÉKÁRNÁCH ipc zcela bez doplatku. 

Lékárník má tak přesný přehled o vaší léčbě a může dohlížet na správnost předepsaných léků včetně případných interakcí jak mezi předepsanými léčivy, tak mezi volně prodejnými léky, které užíváte.


Vážíme si svých kolegů, bez nich bychom nebyli

Jsme si vědomi, že skvělou lékárnu dělají lidé, proto si zakládáme na tom, aby v každé lékárně byl tým lidí, který vytváří příjemnou atmosféru na pracovišti. Ta se pak odráží v atmosféře celé lékárny. Díky tomu se u nás naši pacienti cítí jako doma a rádi se k nám vrací. 

Kontinuální vzdělávání a zvyšování odbornosti je pro nás hlavní prioritou. Tým každé lékárny se pravidelně vzdělává díky internímu metodickému týmu a prostřednictvím celofiremních akcí a seminářů.


Nejsme pouze lékárny, jsme IPC

LÉKÁRNY ipc, kterých je aktuálně 47 po celé České republice, jsou součástí českého rodinného holdingu bez zahraničního kapitálu International Pharmaceutial Corporation, a.s., který je  řízen výhradně lékárníky.

Kromě LÉKÁREN ipc, které patří do tzv. Pharma divize, jsou součástí holdingu IPC další divize a softwarová společnost vyvíjející a provozující vlastní lékárenský software, který je implementován ve všech našich lékárnách.

Hospital divize – zajišťuje komplexní služby sociálním a zdravotnickým zařízením, které zásobuje zdravotnickým materiálem a léčivy. Máme vybudován unikátní systém, který maximálně ulehčuje práci našim klientům počínaje webovým objednávkovým systémem, přes personalizaci dodávek vč. jména klienta a dávkování až po optimalizaci doplatků jednotlivých klientů. 

Divize distribuce – věnuje se distribuci léčiv v ČR a zahraničí.

Divize marketingu zabývá se specifickým marketingem ve zdravotnictví a farmacii.

Divize ZP – zaměřuje se na servis, dodávky a poradenství v oblasti zdravotnického materiálu vč. specifického, jakým jsou inkontinenční pomůcky, dezinfekce, terapie „vlhkého hojení ran“, stomické pomůcky, kompenzační pomůcky a nutriční výživa. 


Jdeme s dobou

Pryč je doba, kdy se farmacie, lékárenství a komunikace s pacienty odehrávala pouze v kamenných lékárnách. Dnešní doba vyžaduje fungování také ve světě internetu, proto LÉKÁRNY ipc mají také svůj e-shop a své sociální sítě Facebook, Instagram a Youtube kanál. Komunikace s pacienty probíhá také formou cílených newsletterových kampaní, kterými je informujeme o důležitých událostech z dění lékáren a akčních nabídkách. Moderní pojetí farmacie si také žádá kvalitní lékárenský SW – u nás v IPC toto bereme opravdu vážně, a proto jsme přesně pro naše potřeby vyvinuli vlastní lékárenský SW, který umožňuje efektivní dispenzaci a maximálně ulehčuje veškerou lékárenskou administrativu. 


Závěrem malý exkurz do historie

Historie LÉKÁREN ipc se začala psát v roce 1993, kdy zakladatel naší sítě, PharmDr. Martin Mašát otevřel svou první lékárnu U Zlatého lva v Hradci Králové na Velkém náměstí. Pro svou lékárnu si vybral impozantní prostor, ve kterém byla v roce 1540 otevřena první lékárna ve městě, a aby zachoval ducha staré apatyky, vybavil svou lékárnu historickým nábytkem z lékárenského muzea. Dnes je na místě původní lékárny vybudované Muzeum české lékárny spojené se stylovou tématickou kavárnou, které mapuje historii lékárenství.  Po prohlídce exponátů můžete posedět u šálku vynikající kávy s dortem a prodloužit si tak zážitek z návštěvy. 


 

Těšíme se na vás, tým LÉKÁREN ipc


logo Lékárny IPC